Na moście o niepodległości, czyli jak bydgoscy inżynierowie przygotowują się do obchodów setnej rocznicy 20 stycznia 1920 r.?

7 października 2019 roku otwarto wystawę tematyczną związaną z obchodami stulecia wkroczenia do Bydgoszczy wojsk polskich. Wydarzenie to zamknęło pewien istotny okres historii naszego miasta, w którym pozostawało w administracji Królestwa Prus przez 148 lat. Powrót w granice odrodzonej Polski nie był łatwy, ale stał się możliwy dzięki wytężonej pracy jej nowych włodarzy i mieszkańców. Istotną grupą społeczną stali się inżynierowie i technicy, specjaliści różnych branż, dzięki którym Bydgoszcz mogła się rozwijać i unowocześniać. Ekspozycja pt. ’Inżynierowie i Technicy w ostatnim 100-leciu Bydgoszczy’ na Moście Staromiejskim będzie dostępna dla każdego do końca października br.. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treścią plakatów, wśród których odnaleźć można historię inżynierów i techników budownictwa spod znaku PZITB – Oddział Bydgoszcz.


Zdjęcie: Roman Bosiacki / Agencja Gazeta.

W otwarciu wystawy uczestniczył prezydent Bydgoszczy – Rafał Bruski, który jako gospodarz naszego miasta chętnie wspiera lokalne inicjatywy różnych stowarzyszeń, w tym działania Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Dość wspomnieć, że patronatem honorowym prezydenta miasta Bydgoszczy – Pana Rafała Bruskiego zostały objęte wszystkie konferencje naukowe CEPPIS, współorganizowane przez nasz oddział od 2015 r., a także XV Zjazd Naukowo-Techniczny Młodej Kadry PZITB, który odbył się w Bydgoszczy w 2016 r.

Zdjęcie: Jan Preus.

Zdjęcie: Jan Preus.

Więcej informacji: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/bydgoscy-inzynierowie-i-technicy-na-zdjeciach-w/

Tekst: Jarosław Górecki.